Strona internetowa kongresy.pl dla Nobell Congressing Strona internetowa dla Tryton Fajerwerki Strona internetowa dla foto Com Strona internetowa Moja firma Moja Przyszłość Strona internetowa Aquatrack

Optymalizacja stron www

Optymalizacja stron www  polega na poprawieniu jakości serwisu internetowego  pod kątem właściwej struktury, poprawności semantycznej kodu, dostępności dla wyszukiwarek, urządzeń alternatywnych oraz osób niepełnosprawnych.

Użytkownicy strony internetowej w niewielkim stopniu odczuwają braki w zakresie optymalizacji. Jedynie osoby niepełnosprawne korzystające z urządzeń ułatwiających dostęp do treści mogą czuć dyskomfort w przeglądaniu takiej witryny. Już sam fakt, że nasza strona www nie jest dostępna dla tak dużej grupy uzytkowników powinien motywować do wprowadzania zmian w jej kodzie.

Poprawność kodu jest niezwykle ważna dla pozycji jaką osiąga nasza strona w organicznych wynikach wyszukiwania. Programy wyszukiwarek (roboty) analizują kod naszej strony wraz zawartością tekstową i graficzną.  W odróznieniu od zwykłego użytkownika roboty nie widzą zawartości grafik a strukturę strony analizują na podstawie konkretnych znaczników html.

Prawidłowo zoptymalizowana strona www:

  • łatwiej indeksuje się przez roboty sieciowe
  • jej zawartość jest czytelniejsza przez co wyszukiwarki będą promować ją wyżej w rankingach wyszukiwania
  • uzytkownicy mogą z niej korzystać używając urządzeń alternatywnych

W odniesieniu do pozycjonowania optymalizacja strony www przekłada się na przygotowanie kodu strony (w tym oznaczenie treści grafiki i wideo)  w taki sposób, żeby roboty wyszukiwarek mogły zinterpretować zawartość danej podstrony i powiązać ją z zapytaniami kierowanymi do wyszukiwarki. Dzięki optymalizacji kodu i treści (właściwym oznaczeniu nagłówków, akcentowaniu ważnych słów kluczowych, opisaniu prezentowanej grafiki strona www ma większe szanse na osiągnięcie wyższych pozycji w rankingach wyszukiwania.